Orientační nabídka


International


Vyhledávání


Cesta: Titulní stránka > Potřebuji se dozvědět > Grantové programy > Přehled grantů do roku 2017

 

Proměna lesoparku nad Rybářskou školou

 

 
 

Proměna lesoparku nad Rybářskou školou – 20. dubna od 17 hodin

Srdečně zveme ve středu 20. dubna od 17 hodin do Velké zasedací místnosti MěÚ všechny Vodňanské (či milovníky Vodňan), kteří rádi tráví svůj čas mezi řekou Blanicí, Kulovatým vrchem, Rybářskou školou a hřbitovním zátiším. Zároveň však mají pocit, že tato volnočasově a vycházkově nejoblíbenější část města (viz výsledky pocitových map) potřebuje nový šmrnc a proměnu.

 

Nadace Proměny vyhlásila pro letošní rok grantovou výzvu na obnovu nebo založení parků a rekreační zeleně ve městech. Žadatel může získat finanční podporu až ve výši 25 mil Kč. Podrobnosti o grantové výzvě zde.

 

Chceme žádat o obnovu dříve hojně navštěvovaného lesoparku i z toho důvodu, že daná oblast spolu se započatou výstavbou Fakulty rybářství a ochrany vod již nyní „nový šmrnc“ dostává.

V rámci setkání bude podrobně představena minulost lokality, současný stav a varianty možné budoucí proměny. Podporou budou vystavené pocitové mapy Vodňan, nedávno zpracovaný projekt na lesopark, údaje z nově vznikajícího strategického plánu města, výsledky architektonické dílny re:vodňany… a každý kdo přispěje svým kreativním nápadem a aktivním zapojením.  

K diskusi:

Táhne Vás to k Rybářské škole nebo raději o nedělní procházce vykročíte jiným směrem?

Chcete hledět z obnovené vyhlídky na krásné panorama města a Pošumaví (viz fota níže) nebo byste raději vystoupali na rozhlednu na Radčickém vrchu a viděli krajinu široko daleko?

Chcete si dát vodňanské víno v altánku s výhledem na vodňanskou věž? Tedy, má se navázat na tradici vinic (z centra města přicházíte mezi rybníky Velkou a Malou Podvinicí) a znovu na svazích vysázet vinohrad?

Chcete se volně procházet po cestičkách v lesoparku a občas si sednout na lavičku, udělat si v klidu rodinný piknik a děti nechat vyskotačit na hřišti či navštívit archeologicky chráněné popraviště a i o dalších památných pamětných místech si po(o)pravit své vědomosti?

Chcete toto všechno výše jmenované, nebo jen část z toho a nebo něco úplně jiného?

Přijďte a diskutujte, co si o proměně myslíte Vy!

Spolu s vedením města se na tvořivé setkání těší

Mgr. Pavel Janšta

 

 
Zodpovídá: Mgr. Pavel Janšta
Vytvořeno / změněno: 14.4.2011 / 14.4.2011
 

Počet návštěv: 4048
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
Zpět na začátek stránky

Navštivte také

 

aa


ICe-on


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém