Orientační nabídka


International


Vyhledávání


Cesta: Titulní stránka > Potřebuji se dozvědět > Grantové programy > Přehled grantů do roku 2017

 

Granty

 

 
 

Granty pro Vodňany

V rámci grantové politiky města jsme se v první řadě rozhodli soustředit na tvorbu nového strategického plánu, ve kterém si město ujasní svůj směr a tedy i projekty, na které se chce soustředit. Inspirovala nás k tomu v první řadě dobrá praxe jiných měst (Třeboň, Dobříš), která říká, že bez řádně ujasněného plánu rozvoje, nelze být ani úspěšný v grantech. O jeho tvorbě jste pravidelně informováni v posledních číslech Zpravodaje. V březnovém čísle si v titulním článku můžete přečíst, v jaké míře jste se zapojili (jen dotazníků bylo vyplněno na 600!). Vřelý dík všem za podněty, návrhy, aktivní zapojení a konstruktivní kritiku. Nejdříve totiž musíme vědět, co chceme, a teprve poté na to čerpat prostředky.

 

Pokud chce být město grantově úspěšné, nemůže granty zajišťovat samo, ale v součinnosti s co možná nejvyšším počtem spolků, sdružení, podnikatelů i jednotlivců.

Snažíme se v tomto směru činit první kroky. Odbor kontroly a rozvoje není uzavřen ve své kanceláři, ale je otevřen každému zájemci, jenž by přišel s nápadem na grant nebo by potřeboval pomoci s vyplněním a administrací již konkrétní žádosti. Oficiální konzultační hodiny jsou v pondělí a středu od 14 do 17 hodin, ale po domluvě je možný i jiný termín.

 

Tato praxe se nám již osvědčila nyní, kdy v polovině března byla uzávěrka podání žádostí o grant Jihočeského kraje. Informace o možnosti konzultace a pomoci na městském úřadě byla umístěna na webu města. Pro podání svých žádostí jí mj. využili TJ Sokol, Pionýrská skupina Kampanus nebo Junák – středisko Vodňany. Město samotné podalo žádostí deset – od podpory živé kultury v rámci Rybářských dnů přes rekonstrukci tenisových kurtů na Areálu Blanice až po zlepšení veřejného osvětlení v obcích či vybavení mateřských škol. Celková požadovaná dotace po Jihočeském kraji je 1 900 500 Kč, kdy spolupodíl Vodňan na všech projektech by v případě úspěchu žádostí činil 1 631 808 Kč.

 

Vedle grantové podpory Jihočeského kraje jsme v minulém měsíci podali i žádost k Visegrádskému fondu pro setkání představitelů partnerských měst v rámci Rybářských dnů (3 280 Euro). U nadace ČEZ pak jsme zažádali o 1 000 000 Kč pro rozšíření stávajícího Oranžového hřiště na Gymnáziu a ZŠ Bavorovská.

 

Pracovní skupiny v rámci strategického plánu nyní rozpracovávají přibližně 120 konkrétních projektů pro další rozvoj města. Realizace některých z nich může být prostřednictvím grantů urychlena. Tímto procesem si však stále více ujasňujeme, na čem máme stavět. Jak zní vize města – Stavíme na sobě!

Městský úřad je tu pro vás, aby vám sdělil možnosti, jak a kde žádat a případně pomohl s realizací. Město však tvoříme my, všichni jeho obyvatelé dohromady. Díky vzájemné spolupráci může naše město – my – stát na opravdu pevných základech.

 

Mgr. Pavel Janšta

 
Zodpovídá: Ing. Tereza Švojgrová
Vytvořeno / změněno: 16.3.2011 / 20.3.2011
 

Počet návštěv: 4136
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
Zpět na začátek stránky

Navštivte také

 

aa


ICe-on


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém