Orientační nabídka


International


Vyhledávání


Cesta: Titulní stránka

 

Volby do zastupitelstev obcí článek - informace

 

 
 

Volby do zastupitelstev obcí se uskuteční ve dnech 15. a 16. října 2010

 

Právo volit do zastupitelstva obce ( města ) má občan obce za předpokladu, že jde o státního občana České republiky, který alespoň v druhý den voleb, dosáhl věku nejméně 18 let, je v den voleb v této obci přihlášen k trvalému pobytu a státní občan jiného státu, který v druhý den voleb, dosáhl věku nejméně 18 let, je v den voleb v této obci, městě přihlášen k trvalému pobytu a jemuž právo volit přiznává mezinárodní úmluva, kterou je Česká republika vázána a která byla vyhlášena ve Sbírce mezinárodních smluv a nenastala u něj překážka výkonu volebního práva.

 

 

Volby do zastupitelstev obcí probíhají pouze ve stálých volebních okrscích, ve kterých jsou voliči zapsáni do stálého seznamu voličů tzn., že nelze volit na voličské průkazy ani na základě zápisu do zvláštního seznamu voličů.

 

Přenosné urny

O přenosnou urnu pro občany, kteří se nemohou ze zdravotních důvodů dostavit do volební místnosti, je možné požádat ode dne vyhlášení voleb na telefonních číslech 383 379 114, 383 379 115.

 

 

Informace o volbách  do zastupitelstev obcí a též informace o podávání a náležitostech kandidátních listin pro volby do zastupitelstev obcí naleznete na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR.

www.mvcr.cz , informační servis – volby, volby do zastupitelstev obcí.

 
Zodpovídá: Bc. Vladislav Filip
Vytvořeno / změněno: 2.7.2010 / 2.7.2010 | Úřední deska od-do: 2.7.2010-20.10.2010

Počet návštěv: 1921
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
Zpět na začátek stránky

Navštivte také

 

Banner ČEZ


ICe-on


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém