Orientační nabídka


International


Vyhledávání


Cesta: Titulní stránka > Potřebuji kontaktovat > Městský úřad > Odbor sociálních věcí, zdravotnictví a školství > Aktuálně


Místní nabídka

Výchozí položka hlavní nabídky: Odbor sociálních věcí, zdravotnictví a školství

 

Stavíme si svůj společný svět

aa
 

 
 

Centrum sociální pomoci Vodňany se zapojilo do programu společnosti DM Propojujeme generace se svým projektem „Stavíme si svůj společný svět“. V jihočeském kraji byly vybrány 2 projekty, pro které je v období od 21. února do 1. března 2020 možno hlasovat. Vítězný projekt získá finanční částku ve výši 28 000,- Kč. Hlasovat je možné po rozkliknutí tohoto odkazu www.strakonicky.denik.cz/generace.

Představení našeho projektu:

Během projektu se uskuteční několik setkání dětí a seniorů, během nichž dojde k propojení obou generací formou realizace společných aktivit. Do projektu budou zapojeni senioři našeho pobytového sociálního zařízení Domov pro seniory, děti z Mateřské školy ve Vodňanech a vodňanští skauti. Nejprve pozveme děti z mateřské školy k nám do domova, kde společně se seniory namalují obrázky našeho města, tj. poštu, kino, cukrárnu, náměstí a zachytí na papír, jak si představují tato místa svýma očima. Poté dojde k dalšímu setkání, při kterém se děti společně se seniory zacvičí a postaví za pomocí zakoupené stavebnice společně městečko, jak si ho představují podle předlohy z namalovaných obrázků. Postaví si tak „svůj společný svět“. Na závěr naše seniory navštíví vodňanští skauti a půjdou společně na vycházky po našem městě, při kterých navštíví místa, která zachytily děti na obrázcích. Projdou se parkem, kolem pošty, kulturního domu, na náměstí a navštíví společně kino a cukrárnu. Nabídneme dětem možnost smysluplného trávení volného času a podpoříme i výchovu k dobrovolnictví. Realizací projektu dojde k vzájemnému propojení dvou generací–dětí a seniorů, čímž snížíme sociální vyloučení seniorů.

Za získané finanční prostředky by se pořídily tyto pomůcky

11 ks powerballů (rehabilitační míče) pro cvičení dětí a seniorů,

2 molitanové stavebnice určené na společné tvoření dětí a seniorů - stavbu městečka,

1 podpažní chodítko, 1 čtyřkolové chodítko a 1 transportní vozík - pomůcky pro společné vycházky

 

Petra Pecková

CSP Vodňany

 
Zodpovídá: Bohumír Dirn
Vytvořeno / změněno: 24.2.2020 / 24.2.2020

Počet návštěv: 472
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Zpět na začátek stránky

Navštivte také

 

Banner ČEZ


ICe-on


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém