Orientační nabídka


International


Vyhledávání


Cesta: Titulní stránka > Potřebuji kontaktovat > Organizace zřízené Městem Vodňany

 

Centrum sociální pomoci Vodňany

Kontakt

Centrum sociální pomoci Vodňany
IČO: 00666319
Žižkovo náměstí 21
389 01 Vodňany
Číslo účtu: 29223291/0100
ID datové schránky: gurkg6v
 

recepce
tel: 383 382 625
od 8.30 do 17.00 hodin

 

Ordinace, sesterna

tel: 778 726 218
   

Mgr. Bc. Daniela Davidová
ředitelka organizace
tel: 383 383 524
tel: 725 831 677

web: www.cspvodnany.cz

Centrum sociální pomoci Vodňany je příspěvkovou organizací Města Vodňany poskytující sociální, zdravotní a jiné služby občanům žijícím zejm. v územním obvodu města Vodňany. Služby jsou poskytovány v různých formách tak, aby mohli jejich uživatelé žít svým běžným způsobem života a nedošlo k jejich sociálnímu vyloučení. 

V souladu s tímto posláním poskytujeme tyto sociální služby:

  • Domov pro seniory
  • Pečovatelská služba

 

Cíle organizace:

  • Zkvalitňování a rozvoj pobytové sociální služby domova pro seniory, jejímž prostřednictvím pomáháme uživatelům služby žít aktivním a důstojným způsobem života a podporujeme zachování jejich soběstačnosti
  • Podpora osob žít v jejich přirozeném prostředí prostřednictvím terénní pečovatelské služby
  • naplňování sociálních potřeb uživatelů služeb a obyvatel mikroregionu Vodňanska realizací Komunitního plánu mikroregionu Vodňany.

 

 

 

Domov pro seniory

Základní informace

Domov pro seniory nabízí sociální službu 80 klientům. Seniorům je poskytována komplexní péče zahrnující hotelové služby (ubytování, úklid, praní, stravu), sociální a zdravotní péči, pohybová cvičení, masáže, skupinové programy a kulturní akce. Služba je poskytována bez ohledu na trvalé bydliště klienta. Ubytování je poskytováno zejména v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích.

 

Posláním domova pro seniory je poskytování sociálních, zdravotních a jiných potřebných služeb seniorům a osobám se zdravotním postižením s důrazem na důstojnost a individualitu osob, aktivní život a podporu samostatnosti a dále umožnit uživateli v co největším rozsahu zapojit se do běžného života společnosti s využitím přirozených vazeb s okolím.

 

Domov pro seniory se nachází v blízkosti centra města Vodňany. Výhodou polohy našeho zařízení je dostupnost autobusového a vlakového spojení, neboť autobusové nádraží se nachází přímo před budovou a cesta k vlakovému nádraží trvá sotva 5 minut. Samotný objekt domova pro seniory je komplexem dvou budov navzájem propojených schodištěm.

 

Ubytování

Domov nabízí ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Kapacita zařízení činí celkem 80 lůžek.

 

Zázemí

Zařízení disponuje také vlastní:

zmodernizovanou kuchyní umožňující vyhovět potřebám dietního stravování seniorů a pružně reagovat na další požadavky týkající se stravy

prádelnou, která kromě praní, sušení a žehlení prádla provádí jeho značení a případné úpravy

 

Dostupnost sociální a zdravotní péče

Péče je klientům poskytována nepřetržitě 24 hodin denně. Praktický lékař má ordinaci ve druhém patře staré budovy a dochází do zařízení podle potřeby, nejméně však 2x týdně.

 

 

 

 

Pečovatelská služba

Základní informace

Pečovatelská služba je poskytována zejména seniorům a osobám se zdravotním postižením v jejich domácnostech, tedy jejich přirozeném prostředí. V jejím rámci jsou klientům zajišťovány zejména nákupy, úklid a další domácí práce, pomoc s prováděním hygieny či rozvoz obědů. Službu mohou využít obyvatelé města Vodňany, jeho městských částí a 17 obcí správního obvodu města.

 

Pečovatelská služba je taková sociální služba, která pomáhá seniorům a osobám se zdravotním postižením s úkony, které nejsou schopni zvládnout sami tak, aby mohli uživatelé této služby dál žít ve svém domově a nemuseli odcházet do pro ně neznámého prostředí, jakým je např. zdravotnické zařízení nebo zařízení sociální péče.

Personální zajištění:

Kancelář pečovatelek naleznete v objektu Domu s pečovatelskou službou ve Vodňanech na adrese Elektrárenská 35, Vodňany. Administrativní aparát služby má sídlo v objektu Domova pro seniory ve Vodňanech na adrese Žižkovo nám. 21. 

 

Místo poskytování služby:

Pečovatelská služba je poskytována na území správního obvodu obce s rozšířenou působností Vodňany (Vodňany, Bavorov, Bílsko, Budyně, Číčenice, Drahonice, Hájek, Chelčice, Krajníčko, Krašlovice, Libějovice, Měkynec, Pivkovice, Pohorovice, Skočice, Stožice, Truskovice). Jedná se o terénní službu, která je uživatelům poskytována přímo v jejich domácnostech.

Doba poskytování služby:

Pečovatelská služba se poskytuje v pracovních dnech v základní provozní době od 7:00 do 15:30 hodin. Nad základní dobu (na základě individuální domluvy) pondělí až pátek 15:30 do 19:00 hodin.

Rozvoz obědů se uskutečňuje v době od 10:30 do 13:30 dle předem naplánované trasy.

Kontakty:

Kamila Macháčková 604 518 521, kamila.machackova@cspvodnany.cz

Petra Zimová 725 831 679

Milena Tlapová (rozvoz obědů) 603 928 823

Mgr. Petra Trnková, DiS. (sociální pracovnice) 778 410 843, petra.trnkova@cspvodnany.cz

Borková Miroslava 770 163 695

emailová adresa: pecovatelky@cspvodnany.cz 
 
Telefon:
pevná linka: 383 382 625
pevná linka: 383 383 524
WWW:
oficiální: http://www.cspvodnany.cz
Adresa:
Centrum sociální pomoci Vodňany
Žižkovo náměstí čp. 21
389 01 Vodňany
(IČO: 666319
Základní informace
Zřizovatel: Město Vodňany
Druh organizace: příspěvková organizace s právní subjektivitou
Základní účel:
Centrum sociální pomoci Vodňany je příspěvkovou organizací Města Vodňany poskytující sociální, zdravotní a jiné služby občanům žijícím zejm. v územním obvodu města Vodňany. Služby jsou poskytovány v různých formách, tak aby mohli jejich uživatelé žít svým běžným způsobem života a nedošlo k jejich sociálnímu vyloučení.

)

 
Kontakty
 
Rozbalit celý strom kontaktů | Zobrazit v tabulce
 

Kontext

Umístění: Organizační složky > Organizace zřízené městem > Centrum sociální pomoci Vodňany
Počet návštěv: 9467

Zobrazit vyhledávací formulář »


Zpět na začátek stránky

Navštivte také

 

Banner ČEZ


ICe-on


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém